Nasza filozofia Nasze klasy O nas Sławni Montessorianie Informacje Wycieczka po przedszkolu Galeria

Aktualności

 

Zapraszamy dzieci do Przedszkola i Szkoły Montessori. Trwa rekrutacja na rok szkolny 2016/2017. 

 

 

 Jesień to dobry czas na wycieczki w plenerze. Nasze dzieci odwiedziły farmę dyń i świetnie się bawiły!!!

 

           Jednym z omawianych ostatnio tematów było zdrowie. Mama Maksa odwiedziła nas w przedszkolu i wprowadziła w tajniki pracy lekarza. Bardzo dziękujemy!

 

       Wizyta w jednostce straży pożarnej była ciekawym i wzbogacającym w nowe doświadczenia wydarzeniem. Było bardzo ciekawie!

 

 

 

     Poznajemy kontynenty, pracujemy z mapami i spotykamy się z goścmi, którzy opowiadają o swoich podróżach po świecie.

 

Na warsztacie, który przygotowała dla nas Pani Ania Drózdż-Pietruszka - mama Jagódki razem ze swą koleżanką Panią Patrycją dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o sposobach obchodzenia świąt przez ludzi róznych kultur.

 

                

            Zajecia basenowe to dla naszych dzieci ogromna frajda!

 

                         

Nie jest wielką sztuką kupić ziemniaki w sklepie, ale wykopać je samodzielnie z ziemi i poznać proces ich obróbki. Dzieci w naszym przedszkolu już wiedzą o wykopkach wszystko!!!

 

  

Poznawanie świata przez doświadczanie to sposób nauki jaki poznają przedszkolaki w Montessori House. Odwiedziny pana Romana stały się dla naszych dzieci okazją do zdobywania nowych informacji. Warsztaty przyrodnicze firmy PER - ZOO.

 

       Rozmowy o bezpieczeństwie i praktykowanie zasad bezpiecznego poruszania się to tematy wrześniowe poruszane w przedszkolu. Mieliśmy także miłych gości.

 

 

    Nowy rok przedszkolny zaczął się już dawno, a nasze dzieci wróciły z wakacji cale i zdrowe. Jest nas coraz więcej i bardzo się z tego cieszymy. Praca wre!!!

 

 

 

Lipiec okazał się czasem wizyt. Naszym gościem był Steven, który pochodzi z Kenii.

 

    W lipcu dużo czasu poświęciliśmy na zdobywanie wiedzy ekologicznej. Okazuje się, że proporcja ilościowa całej wody na świecie do wody pitnej ma sie jak 3 litry do 2 łyżeczek. Warto zatem oszczędzać wodę!   

   

W czerwcu swoje urodziny obchodziła z nami Kalinka. Przedmioty i zdjęcia z wczesnego dzieciństwa zadziwiały dzieci! Jak to mozliwe, że Kalinka była taka maleńka...

 

 

   

Wycieczka do Muzeum Ewolucji była podsumowaniem projektu dotyczącego wiedzy o dinozaurach i historii powstawania świata. Wrażenia, które nam towarzyszyły były niesamowite!!!

 

Do Pikniku Wesoła zorganizowanego przez Wydział Oświaty Gminy Wesoła przygotowywaliśmy sie bardzo starannie, planety, kontynenty...

 

      

Spotkania z muzyką to niesamowita okazja do zgłębiania tajników świata muzyki. Ostatnio poznaliśmy instrumenty perkusyjne, a wsród nich: deszczownice. Zabawa była przednia!!!

 

 

        

W czasie tegorocznego Święta Rodziny nasze dzieci zaprezentowały wiedzę dotycząca historii powstania świata. A długa była ta historia... Kolejnym etapem było przedstawienie i koncert gościnny dzieci ze Szkoły Muzycznej w Wesołej.

 

Nasi rodzice są niesamowici!!! Mama Jagódki - pani Ania Dróźdż-Pietruszka wraz z osobą towarzyszącą przeprowadziła dla naszej społeczności przedszkolnej warsztaty, których tematem była sztuka ulotna. Dzieci same tworzyły sztukę i utrwalały swoje dzieła za pomocą specjalnego aparatu. Pani Ania i jej koleżanka przyjechały do nas z Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Pani Aniu, dziękujemy bardzo !!!

 

 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że nasze przedszkole odwiedzili goście, którzy zwykle pracują, edukują nauczycieli i prowadzą szkoły Montessori w USA i Kanadzie. Była to dla nas niezwykle miła wizyta, szczególnie z powodu pozytywnych opinii dla naszego przedszkola wyrażonych przez doświadczonych specjalistów, którzy byli wykładowcami podczas tegorocznej konferencji Montessori w Warszawie.

 

 

                  

Święta, święta i po świętach... Dziękujemy rodzicom za odwiedziny w naszym przedszkolu i spędzenie z nami radosnego czasu. Mazurki ozdobione rodzinnie wyglądały przepięknie, a wypieki naszej pani Asi smakowały wysmienicie. Dziękujemy!

 

                       

Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc mamy w przedszkolu mnóstwo pracy. Zaprosiliśmy naszych rodziców na rodzinne malowanie jaj, dekorowanie mazurków oraz zasialiśmy rzeżuchę. Najpierw musieliśmy jednak nasze mazurki zrobić. Pracy było wiele, ale efekt wspaniały. Nasze mazurki z pewnością są niepowtarzalne. 

 

 

                             

Za sprawą Pania Oli, która odwiedza nas w przedszkolu w każdy wtorek i każdy czwartek mamy okazję poznawać tajniki wiedzy muzycznej. Poznajemy różne instrumenty, które Pani Ola przynosi do naszego przedszkola. Był juz kontrabas, flet, skrzypce, gitara itp., a ostatnio ku naszemu zaskoczeniu pojawiła sie harfa!!! Mieliśmy okazję dotknąć instrumentu, zagrać, wypróbować. Dziękujemy Pani Olu!

 

 

Zima już się kończy i niecierpliwie czekamy na wiosnę. My tak bardzo chcieliśmy przywitać wiosnę, że aż nocowaliśmy w przedszkolu. Poszliśmy spać zimą we wtorek, a wstaliśmy wiosną w środę. W klasie było mnóstwo kwiatów wiosennych, a na placu zabaw plakat powitalny. To było niesamowite przeżycie!!!

 

 

      

W naszym przedszkolu pojawiło sie akwarium. Dzieci same zaprojektowały każdy szczegół i zadbały o to, aby wszystko znalazło się na właściwym miejscu. Zadanie to nie było wcale łatwe, ale nasze dzielne przedszkolaki wspaniale sobie z tym wyzwaniem poradzily. Nieoceniony takze okazał sie zaproszony do nas ekspert, który koordynował pracę. Ekspert odpowiedział również na bardzo wiele pytań, na które dzieci poszukiwaly odpowiedzi: czy ryby śpią? czy ryby mają włosy? czy ryby lubią zupę? Dziękujemy Panie Radku!!!

 

Zapraszamy rodziców dzieci młodszych (18 miesięcy-2 lata) na spotkania indywidualne w zwiazku z rekrutacją do tworzącej sie grupy żłobkowej - Toddlers Montessori. Startujemy w sierpniu !!!

Rekrutacja na rok szkolny 2012/2013 trwa. Zapraszamy zainteresowanych rodziców na spotkanie informacyjne 10 marca o godz. 9.00.

Hodowla alg, która za sprawą dzieci pojawiła się ostatnio w naszym przedszkolu to niesamowita atrakcja. Codzienna pielęgnacja daje mozliwość zdobywania nowych doświadczeń, nabywania kolejnych umiejętnosci i jest okazją do obserwacji zjawisk przyrodniczch w otaczającym nas środowisku.

Dzieci w naszym przedszkolu przez ciekawe projekty i możliwość eksperymentowania zdobywają wiedzę o otaczającym nas świecie. Dziś otrzymały kolejną porcję wiedzy dotyczącą wszystkiego co wiąże się z wulkanami.

  Takie pyszności dzieci przygotowały swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości odzwierciedlił uczucia wnuków.

 

           Spotkanie z rodzicami zaowocowało powstaniem wspaniałych karmników dla ptaków. Dziękujemy bardzo mamusiom i tatusiom, którzy nie szczędzili wysiłku i znaleźli czas, aby razem z nami spotkać się i wspólnie zadbać o zwierzęta.

 

 Tym razem świętowaliśmy trzecie urodziny Antosia, jak zwykle przygotowaliśmy dla jubilata radosne przyjęcie urodzinowe.

 

Dzisiaj obchodziliśmy montessoriańskie 3 urodziny Wiktorka. Życzenia skladane przez dzieci, wspólnie zaspiewane sto lat i przepyszny tort spowodowały, ze atmosfera i celebrowanie  uroczystości sprawiło przede wszystkim jubilatowi mnóstwo radości.

 

Spotkanie świąteczne było dla nas niesamowitym przeżyciem i dostarczyło nam wielu przemiłych chwil. Choinka, którą wspólnie przystroiliśmy wygląda wspaniale, a wszystko to zasługa naszych przedszkolaków i ich rodziców. Potrawy wspólnie przygotowane smakowały i wyglądały bardzo apetycznie, a wspólne śpiewanie to prawdziwa zabawa i przyjemność. Jednym słowem spotkanie nasze bardzo nam sie udało. Dziękujemy Rodzicom za ich zaangażowanie i poświęcony czas, za pomoc i wsparcie we wspólnym przedsięwzięciu. Teraz postaramy sie wspólnie przygotować karmniki dla ptaków.

 

Zapraszamy Rodziców , którzy chcieliby korzystać z oferty naszego przedszkola i powierzyć swoje dzieci naszej opiece na warsztat otwarty, dotyczący zasad pedagogiki Montessori, który odbędzie się 10 marca 2012 r. Początek spotkania o godzinie 9.00. Bardzo prosimy o zgłoszenia drogą mailową na adres: montessori.wesola@gmail.com. Zapraszamy serdecznie!

 

Niebawem już spotkamy się z Rodzicami naszych dzieci w przedszkolu. Zaprosiliśmy gości, aby wspólnie przyozdobić naszą choinkę pachnącą lasem, przygotować potrawy na świąteczny stół, który razem wspólnymi siłami nakryjemy i nadamy mu niepowtarzalny charakter. Po przyjemnym trudzie przygotowań poświętujemy składając sobie życzenia i śpiewajac kolędy i pastorałki w języku polskim jak i Christmas songs w jezyku angielskim.

 

 

Czas świąteczny zbliża się wielkimi krokami, a w naszym przedszkolu trwają przygotowania do tego niezwykłego okresu. 12 grudnia wypiekaliśmy pierniki, które ozdobią naszą przedszkolną choinkę. Zdolnosci kulinarne naszych przedszkolaków zaowocowały ogromnym koszem pierników o niezwykłych kształtach i artystycznych interpretacjach.  

Mikołajki w duchu wychowania montessoriańskiego sprawiły, iż każde dziecko mogło poczuć się prawdziwym Świętym Mikołajem i obdarować koleżankę i kolegę podarkiem. Nie było takiego dziecka, które nie chciałoby sprawić przyjemnosci sobie i innej osobie. Znajomość historii o prawdziwym Świętym Mikołaju i zródłach tradycji mikołajkowej wzbudziała w dzieciach ogromne zainteresowanie i mnóstwo radosci. 

Drodzy Państwo,

dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie i zainteresowanie metodą Montessori. Spotkania, które mieliśmy okazję odbyć w Państwa towarzystwie były dla nas niezwykłą inspiracją i źródłem pomysłów na kolejne warsztaty, wizyty czy odwiedziny w naszym przedszkolu, do których niezwykle serdecznie Państwa zapraszamy.  

Szanowni Państwo !!!

Październik zbliża sie wielkimi krokami, a wraz z nim coraz bardziej czujemy nadchodząca jesień. W naszym przedszkolu nie próżnujemy i w zwiazku z tym ostatniego dnia września zaprosiliśmy nasze rodziny i zaprzyjaźnionych gosci na "Dzień Pieczonego Ziemniaka". Oczywiście ziemniaczane specjały przygotowały dzieci, głównie w  postaci sałatek i bawiliśmy się wesoło konkurencjami z ziemniakami w roli głównej.

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEGO NIE USUWAC!