Nasza filozofia Nasze klasy O nas Sławni Montessorianie Informacje Wycieczka po przedszkolu Galeria

Nasze klasy

Grupy mieszane wiekowo

Dzieci w wieku 2,5-6 lat znajdują się w tej samej klasie i pracują obok siebie. Mądrość Dr Montessori wyrażająca się m.in. utworzeniem grup mieszanych wiekowo opierała się na następujących założeniach:

                                                             

Wystrój

W projektowaniu naszej klasy nadrzędnym celem było stworzenie naturalnej, ciepłej, przytulnej i domowej atmosfery.

Proponowane przez nas materiały edukacyjne są estetyczne, wykonane z wysokiej jakości drewna, solidnie wykonane, aby przyciągać dziecko i rozpalać jego ciekawość.

Duża przestrzeń Sali umożliwia dziecku przemieszczanie się i swobodę w wyborze interesujących je materiałów. Owa wolność i możliwość swobodnego przemieszczania się częstokroć redukuje niecierpliwość i wzbudza w dziecku mniejszą potrzebą bezproduktywnego przemieszczania się, kiedy dziecko nie czuje się fizycznie ograniczane ławką czy wyznaczonym miejscem do siedzenia.

Spokój i ład

Dzieci w klasie Montessori całym sercem zaangażowane są w to co robią w związku z tym pozostają ciche i skupione. Nasze dzieci rzeczywiście cieszą się ciszą o czy świadczyć może fakt przypominania sobie nawzajem, aby nie podnosić głosu. W dzisiejszym głośnym, szybkim i przepełnionym bodźcami świecie bardzo trudno zadbać i znaleźć ciszę. Dlatego jedną z najwartościowszych naszym zdaniem rzeczy, którą chcemy zaoferować dzieciom jest dać im szansę doświadczyć warunków ciszy i spokoju.