Nasza filozofia Nasze klasy O nas Sławni Montessorianie Informacje Wycieczka po przedszkolu Galeria

Szkoła Montessori

 

 

Dzieci w Przedszkolu Montessori House Wesoła zdobywają wiedzę w sposób sprzyjający poznawaniu świata, w zgodzie z własnymi zainteresowaniami, w swoim tempie oraz w poczuciu wolności wyboru. Metoda Montessori, którą wybraliśmy do pracy z dziećmi pozwala na odkrywcze eksperymentowanie, doświadczanie i rozwijanie ciekawości dzieci w atmosferze szacunku i swobody. Widzimy jak nasze dzieci chłonąc wiedzę cieszą się i pracują z zapałem przynoszącym satysfakcję. Aby umożliwić dzieciom optymalny rozwój w poczuciu radości i wolności na dalszym etapie edukacyjnym postanowiliśmy podjąć przygotowania zmierzające do uruchomienia Szkoły Montessori w roku szkolnym 2015/16. Aby mogły do nas dołączyć dzieci z innych placówek organizujemy zajęcia przygotowujące do szkolnej edukacji Montessori. Zapraszamy zatem dzieci z rocznika 2007 i 2008 na sobotnie (3-godzinne) zajęcia. Rekrutacja rusza juz teraz!!! Liczba miejsc ograniczona. Bliższe informacje pod numerem telefonu: 503 11 22 73 lub adresem email: montessori.wesola@gmail.com.

Plan dnia w Szkole Montessori

7.30-8.30 świetlica poranna

8.30-11.30 poranna praca własna (zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową MEN);

11.30-12.30 spacer/wyjscie na swieże powietrze;

12.30-13.15 lunch/sprzątanie sali;

13.15-14.00 czytanie książek przez dzieci i nauczyciela;

14.00-15.30 popołudniowa praca własna (zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową MEN, zajęcia muzyczne/artystyczne/plastyczne);

15.30-17.30 zajęcia dodatkowe/świetlica

 

Zapisy i oplaty

Zapraszamy do zgłoszenia chęci zapisu dziecka do Szkoły Montessori drogą mailową: montessori.wesola@gmail.com lub telefonicznie: 503 11 22 73.

Etapem koniecznym i decydujacym o przyjęciu dziecka do Szkoły Montessori jest rozmowa rodziców z dyrektorem szkoły weryfikująca wzajemne potrzeby i możliwości. 

Kolejnym etapem jest podpisanie umowy przedwstepnej (Szkoła w procesie rejestracji) oraz dokonanie opłaty wpisowej.

Opłaty:

czesne/ 1 m-c wynosi 1300 PLN (  koszt obejmuje II śniadanie );

opłata wpisowa : 1000 PLN (opłata jednorazowa i bezzwrotna).

 

W roku szkolnym 2015/2016 uruchamiamy jedną grupę szkolną, mieszaną wiekowo, w zakresie pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej.  

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            

 

 

 

 

 

 

 

TEGO NIE USUWAC!

TEGO NIE USUWAC!

TEGO NIE USUWAC!