Małgorzata Lewandowska-Szczepura

  IMG_4125_2.jpeg
Małgorzata Lewandowska-Szczepura - jestem założycielką i właścicielką przedszkola Montessori House W Warszawie Wesołej. Od ponad piętnastu lat zdobywam i pogłębiam wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka i metody Montessori. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuję zarówno wiedzę zdobytą jako montessoriańska mama Hani i Wiktora oraz jako absolwentka Akademii Medycznej, a potem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Przydaje mi się także to, czego nauczyłam sie w czasie studiów podyplomowych w zakresie Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej (SWPS), Psychotraumatologii (SWPS) oraz Psychotraumatologii na poziomie zaawansowanym (SWPS), jak i wczesnej edukacji Montessori (3-6), Montessori dla najmłodszych (0-3) oraz edukacji Montessori w szkole (6-12) proponowanej przez Polski Instytut Montessori. Z codziennych obserwacji cudownych rezultatów wychowania i edukacji dzieci metodą Montessori czerpię niesamowitą satysfakcję i ogromną radość. Jeszcze 15 lat temu byłam zupełnie inną osobą, zorientowaną biznesowo. Dziś moją pasją jest praca z dziećmi, przyjemnością obserwowanie dziecięcych sukcesów i osiągania kolejnych etapów dziecięcej pewnosci siebie, niezależności i samodzielności. Jestem członkinią International Montessori Council (IMC), AMI oraz Montessori Europe, psychologiem/psychotraumatologiem, a także terapeutą EMDR dzieci, młodzieży i dorosłych.

Anna Szyszko

seomangalAnna Szyszko - auczyciel anglojęzyczny. Pierwszą połowę swojego życia spędziłam na Malcie, gdzie ukończyłam edukację w języku angielskim i włoskim. Pedagogikę Montessori odkryłam zaledwie 10 lat temu ale od razu stała się ona moją pasją. Ukończyłam angielskojęzyczny kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori. Uwielbiam bliski kontakt z dziećmi, obserwowanie i pobudzanie ich twórczego potencjału, stwarzanie im warunków do samodzielnego odkrywania swoich zainteresowań, talentów oraz otaczającego ich świata. W swojej pracy z dziećmi staram się być dla nich przewodnikiem, równocześnie pozwalając, aby to one nadawały kierunek i tempo naszym wspólnym działaniom. Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych już synów, miłośniczką czworonogów, amatorką malarką, wielbicielką skandynawskich kryminałów oraz początkującą ogrodniczką.

Anna Wyszyńska

seomangalAnna Wyszyńska - zastępca dyrektora, nauczyciel świetlicy. Od początku mojej kariery zawodowej zajmowałam się pracą z dziećmi. Kilka lat temu odkryłam metodę Marii Montessori. Zaciekawiona tą ścieżką kształcenia najmłodszych rozpoczęłam współpracę z Przedszkolem Montessori House. Zdobywając doświadczenie w pracy z dziećmi uświadomiłam sobie, że każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego ważne dla mnie jest podążanie za dzieckiem, wspieranie indywidualnego rozwoju oraz zapewnienie dziecku szacunku i poczucia bezpieczeństwa. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji oraz radości. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności. W swojej pracy staram się rozwijać dziecięcą kreatywność oraz niezwykłą pomysłowość.

Joanna Olearczyk

seomangalJoanna Olearczyk - szefowa bloku żywieniowego. Jestem kucharką, intendentką, logistykiem, negocjatorem, jednym słowem – Człowiekiem Orkiestrą! Dzielnie odbieram telefony, staram się wytłumaczyć każdą, choćby najbardziej skomplikowaną kwestię. Piramidę żywienia mam w małym paluszku więc z pasją wymyślam i układam jadłospisy, dbając przy tym, aby nic się zbyt często nie powtarzało, było zdrowo, kolorowo, no i przede wszystkim … SMACZNIE! Kocham moją pracę przede wszystkim za to, że każdego dnia wita mnie gromadka uśmiechniętych dzieci, które zarażają swoją radością. Każdy dzień jest ciekawy, dostarcza mi wielu nowych doświadczeń i daje poczucie spełnienia. W wolnym czasie wypiekam słodkości, które są moją pasją od wielu lat. Posiadam wykształcenie gastronomiczne oraz posiadam tytuł specjalisty Dietetyka.