Małgorzata Lewandowska-Szczepura

Jestem założycielką i właścicielką przedszkola Montessori House W Warszawie Wesołej. Od ponad piętnastu lat zdobywam i pogłębiam wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka i metody Montessori. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuję zarówno wiedzę zdobytą jako montessoriańska mama Hani i Wiktora oraz jako absolwentka Akademii Medycznej, a potem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Przydaje mi się także to, czego nauczyłam sie w czasie studiów podyplomowych w zakresie Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej (SWPS), Psychotraumatologii (SWPS), jak i wczesnej edukacji Montessori (3-6), Montessori dla najmłodszych (0-3) oraz edukacji Montessori w szkole (6-12) proponowanej przez Polski Instytut Montessori. Z codziennych obserwacji cudownych rezultatów wychowania i edukacji dzieci metodą Montessori czerpię niesamowitą satysfakcję i ogromną radość. Jeszcze 15 lat temu byłam zupełnie inną osobą, zorientowaną biznesowo. Dziś moją pasją jest praca z dziećmi, przyjemnością obserwowanie dziecięcych sukcesów i osiągania kolejnych etapów dziecięcej pewnosci siebie, niezależności i samodzielności.
Jestem członkinią International Montessori Council (IMC), AMI oraz Montessori Europe, psychologiem/psychotraumatologiem, a także terapeutą EMDR.

Anna Szyszko

seomangalNauczyciel anglojęzyczny. Pierwszą połowę swojego życia spędziłam na Malcie, gdzie ukończyłam edukację w języku angielskim i włoskim. Pedagogikę Montessori odkryłam zaledwie 10 lat temu ale od razu stała się ona moją pasją. Ukończyłam angielskojęzyczny kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori. Uwielbiam bliski kontakt z dziećmi, obserwowanie i pobudzanie ich twórczego potencjału, stwarzanie im warunków do samodzielnego odkrywania swoich zainteresowań, talentów oraz otaczającego ich świata. W swojej pracy z dziećmi staram się być dla nich przewodnikiem, równocześnie pozwalając, aby to one nadawały kierunek i tempo naszym wspólnym działaniom. Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych już synów, miłośniczką czworonogów, amatorką malarką, wielbicielką skandynawskich kryminałów oraz początkującą ogrodniczką.

Anna Wyszyńska

seomangalNauczyciel świetlicy. Od początku mojej kariery zawodowej zajmowałam się pracą z dziećmi. Kilka lat temu odkryłam metodę Marii Montessori. Zaciekawiona tą ścieżką kształcenia najmłodszych rozpoczęłam współpracę z Przedszkolem Montessori House. Zdobywając doświadczenie w pracy z dziećmi uświadomiłam sobie, że każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego ważne dla mnie jest podążanie za dzieckiem, wspieranie indywidualnego rozwoju oraz zapewnienie dziecku szacunku i poczucia bezpieczeństwa. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji oraz radości. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności. W swojej pracy staram się rozwijać dziecięcą kreatywność oraz niezwykłą pomysłowość.

Joanna Olearczyk

seomangalSzefowa bloku żywieniowego. Jestem kucharką, intendentką, logistykiem, negocjatorem, jednym słowem – Człowiekiem Orkiestrą! Dzielnie odbieram telefony, staram się wytłumaczyć każdą, choćby najbardziej skomplikowaną kwestię. Piramidę żywienia mam w małym paluszku więc z pasją wymyślam i układam jadłospisy, dbając przy tym, aby nic się zbyt często nie powtarzało, było zdrowo, kolorowo, no i przede wszystkim … SMACZNIE! Kocham moją pracę przede wszystkim za to, że każdego dnia wita mnie gromadka uśmiechniętych dzieci, które zarażają swoją radością. Każdy dzień jest ciekawy, dostarcza mi wielu nowych doświadczeń i daje poczucie spełnienia. W wolnym czasie wypiekam słodkości, które są moją pasją od wielu lat. Posiadam wykształcenie gastronomiczne oraz posiadam tytuł specjalisty Dietetyka.